فِم-پي ،  ابزار  دفع  ادرار  سرپايي  بانوان

 

به هنگام مسافرت، كوهنوردي، ورزش، خريد و يا در شهر هنگامي كه مجبور به نشستن در توالت هاي عمومي هستيد كه بسيار ناخوشايند و غير بهداشتي است، يا زماني كه در خارج از شهر با فقدان سرويس بهداشتي مناسب مواجه هستيد. و نيز بانوان باردار يا زناني كه براي نشستن بر روي توالت بعلت جراحي، دردهاي استخواني يا مفصلي دچار مشكل هستند، اينك فِم-پي را در اختيار دارند.
 

آشنايي با ويژگي هاي منحصر بفرد محصول فِم-پي : .

فم-پي يك قيف آناتوميك است. اين نوآوري ايتاليايي بي نظير از مرغوب ترين سيليكون آنتي باكتريال و غير آلرژي زا (از سيليكون آنتي باكتريال طبي كه در ساخت ايمپلنت ها و كاتترهاي پزشكي بكار مي روند) ساخته شده است و بسيار بادوام (دراي پنج سال گارانتي واقعی) مي باشد تا بيشترين كارايي و ايمني را داشته باشد.

اين محصول اورجينال كاملا انعطاف پذير بوده و داراي لبه هاي گرد و نرم مي باشد تا در زمان تماس با بدن، به پوست حساس بانوان آسيب نرساند و همچنين شكل و فرمي آناتوميك دارد تا راحتي فوق العاده اي را براي كاربر فراهم سازد.
 

آشنايي با كاربرد هاي محصول فِم-پي :

فِم-پي، همراه همه بانوان در منزل، محل كار، مسافرت، ورزشگاه ها، آزمايشگاه ها، بيمارستان ها، آسايشگاه سالمندان و...

1- هر عمل جراحي علاوه بر محاسني كه دارد، داراي معايبي نيز هست كه به صورت عوارض بعد از عمل ظاهر مي شوند. دفع ادرار سرپايي براي بانواني كه تازه مورد عمل جراحي قرار گرفته اند راحت تر است. شايسته است محصول فم-پي را به اين دسته از بانوان پيشنهاد كنيم.

2- هر فرد در مدت حيات خود ممكن است دچار ناتواني جسمي شود. استفاده از محصول فم-پي به همراه كيسه ادرار سیار روشي راحت براي جمع آوري ادرار بيماراني است كه توانايي استفاده از سرويس بهداشتي را ندارند. فم-پي ، سلامت و رفاه سالمندان.
 

3- آيا مي دانيد كه تعداد قابل توجهي از بيماران مبتلا به بي اختياري ادرار و تكرر ادرار بانوان هستند؟

ما به آن دسته از بانوان كه از بي اختياري ادرار يا تكرر ادرار رنج مي برند، محصول فم-پي را به عنوان يك وسيله پزشكي طبيعي (بدون عوارض جانبي) و مقرون به صرفه پيشنهاد مي كنيم. بيماراني كه محصول فم-پي را در اختيار دارند، مسلما كمتر از پوشك بزرگسال و داروهاي شيميايي استفاده مي كنند.
 

درماتيت‌ تماسي كه‌ در آن‌ پوست‌ ناحيه‌ پوشك شده‌ دچار تحريك‌ مي‌شود ، در افراد ديابتي و افرادي كه بطور طولاني مدت مجبور به استفاده از پوشك هستند بسيار مشهود است.

ورودي قيف آناتوميك فم-پي به گونه ايست كه با نوار چسب ضد حساسيت يا نوار چسب لوكوپلاست كاملا به ناحيه اطراف دهانه خروجي پيشابراه بانوان متصل مي شود و سپس ادرار به واسطه محصول فم-پي به ورودي ﻛﻴﺴﻪ ادرار ﻣﺘﺼﻞ ﺑﻪ ﭘﺎ (Urinary Leg Bag)  منتقل مي شود.

سيستم دفع ادرار فم-پي براي سه حالت نشسته، ايستاده و در حركت بكار مي رود. بدينوسيله بيمار مي تواند با خيال راحت كارهاي روزمره خود را انجام دهد.
 

امروزه در جوامع پيشرفته بانوان حتي به جاي تامپون و نوار بهداشتي از فنجان قاعدگي(Menstrual Cup)  استفاده مي كنند. فنجان قاعدگي اورجينال فِم-كاپ (FEMCUP) نيز از سيليكون آنتي باكتريال طبي ايتاليايي ساخته شده است.

فنجان قاعدگي فِم-كاپ كه داخل واژن قرار مي گيرد فقط هر 8 ساعت يكبار نياز به تخليه شدن دارد. با نصب فنجان قاعدگي فِم-كاپ در داخل واژن بانوان مي توانند حتي در دوران قاعدگي ورزش شنا انجام دهند. فنجان قاعدگي فِم-كاپ آنتي باكتريال، بادوام و دائمي، مقرون به صرفه ، قابل شستشو و استريل است.
 

4- بانوان بيشتر از آقايان از بيماري هاي مفاصل و استخوان رنج مي برند.

متخصصين معتقدند كه تغيير سبك زندگي مي تواند موجب پيشگيري از ابتلا به اينگونه بيماري ها شود. بانوان (خصوصا زنان چاق و مادران باردار) مجبور هستند در طول شبانه روز مكررا نشسته دفع ادرار داشته باشد و در اين حالت مفاصل فرد بسيار تحت فشار سنگين وزن قرار مي گيرد. به همان اندازه كه به فكر خريد مبلمان شيك و راحت هستيم، بايد از مزيت هاي محصول فم-پي نيز بهرمند شويم. انتخاب فم-پي، يعني تغيير سبك زندگي.
 

5- چرا محصول فم-پي بايد همراه هميشگي بانوان باشد؟

واقعيت اين است كه امروزه بسياري از ما مجبوريم ساعات زيادي را در خارج از منزل و يا در محل كارمان بگذرانيم و به ناچار از سرويسهاي بهداشتي عمومي استفاده مي كنيم كه مملو از ميكروب هايي است كه منتظرند پايمان را داخلش بگذاريم تا به سمتمان حمله ور شوند! در اينجا فم-پي بدون كيسه ادرار كاربرد دارد.

 

بسيار اتفاق مي افتد كه بدليل عدم دسترسي به سرويس بهداشتي مجبوريد مدت طولاني ادرار خود را در مثانه نگه داريد.عده اي از بانوان عادت كرده اند كه كمتر از ميزان نياز بدنشان آب بنوشند ، علت آن ناكافي بودن تعداد سرويسهاي بهداشتي عمومي در سطح شهر مي باشد.

حتي در مواقعي نظير رانندگي طولاني مدت در ترافيك هاي سنگين، طبيعت گردي و يا ورزش (كوهنوردان ، دوچرخه سواران و...) ممكن است به سرويس بهداشتي دسترسي نداشته باشيم.

براي
رهايي از مشكلات فوق، فم-پي همراه با كيسه ادرار سیار بهترين راه حل است.
 

ظرفيت مثانه نهايت يك و نيم ليوان است و بيشتر از اين مقدار گنجايش ندارد. نگه داشتن ادرار باعث مي شود به مرور زمان به ميزان ادرار در مثانه اضافه شود و در نهايت بعد از پر شدن مثانه ادرار از طريق لوله ي متصل شده به مثانه، به كليه ها پس زده شود. ادرار ماده اي سمي است و اگر اين مراحل چندين بار تكرار شود، عفونت ادراري در ناحيه كليه ايجاد مي شود.
 

نگه داشتن ادرار به مدت زياد، بعد از مدتي باعث از بين رفتن كنترل ادرار مي شود.

ادرار در مثانه نگه داشته مي شود و هنگامي كه مثانه پر مي شود دريچه ي انتهايي مثانه كه هميشه بسته است و فقط موقع ادرار باز مي شود، پيامهايي را به مغز ارسال مي كند و خبر پر شدن مثانه را مي دهد. اين پيام ها حس ادرار را در فرد به وجود مي آورد. زماني كه اين پيام ناديده گرفته شود بعد از مدتي عملكرد اسفنگتر (دريچه) دچار اختلال مي شود و زمان هايي كه نبايد باز شود، باز مي شود.

نگه داشتن ادرار در پريشاني ذهن و افزايش استرس موثر است. استرس زير بناي بسياري از مشكلات جسمي و روحي ما است . با دور كردن خود از استرس ها مي توانيم لحظاتي شاد و سالم داشته باشيم. توان ذهني انسان تا جايي كه مثانه پر نشود در حالت عادي و طبيعي است اما اگر اقدام به نگه داشتن ادرار كند، ذهن به اندازه ي فرد الكلي يا فردي كه يك شبانه روز نخوابيده است آشفته و پريشان است.

نگه داشتن ادرار حين رانندگي خطر تصادفات را افزايش مي دهد.
 

در بالا بطور خلاصه فقط به سه آسيب ناشي از نگه داشتن طولاني مدت ادرار در مثانه اشاره كرديم. البته آسيب ها بيشتر از سه مورد فوق مي باشد. مطالعه اين گونه مقالات علمي به شما كمك مي كند كه بسياري از آسيب ها را پيش بيني كنيد و راه حل مناسبي براي پيشگيري از آسيب ها بيابيد.

همه مي دانند كه بهداشت روشي مهم در جلوگيري از بيماري ها است و رعايت بهداشت فردي (نظير شستن دست ها با آب و صابون) تنها بخشي از بهداشت را شامل مي شود و بخش ديگر رعايت بهداشت محيط است كه نبايد از آن غافل شويم. گاها در وضعيتي قرار مي گيريم كه از بهداشت محيط مطلوبي برخوردار نيست. پس احتمال ورود ميكروب هاي پراكنده در محيط، از راه هاي ديگر به داخل واژن يا مجاري ادراري وجود دارد.

از آنجايي كه مجراي پيشاب خانم ها نسبت به آقايان كوتاهتر است، باكتري ها خيلي راحت تر مي توانند به داخل مثانه يا واژن راه يافته و سبب ايجاد عفونت شوند. قيف آناتوميك فم-پي كه خود از سيليكون آنتي باكتريال ساخته شده است يك وسيله مكمل ايمن براي خروجي مجراي ادراري بانوان است تا احتمال ابتلا به عفونت هاي زنانه (عفونت ادرار يا عفونت هاي واژينال) بطور قابل توجهي كاهش يابد.
 

سلامتي بزرگترين نعمتي است كه در اختيار بشر قرار دارد زيرا بدون آن بهره بردن از ساير نعمت ها امكان پذير نيست.  سلامت انسان همانند ساير نعمات خداوندي با تلاش و كوشش در اختيار شخص قرار مي گيرد.

كسي كه بخواهد جسمي سالم و روحي شاداب داشته باشد بايد با برنامه ريزي مشخص، پيروي از قواعد سلامت و پي گيري همه جانبه به اين هدف خود نائل شود.

اكنون دانستيم كه چرا پزشكان به همراه آنتي بيوتيك ها، يك عدد قيف آناتوميك فم-پي را نيز تجويز مي كنند.
 

6- نمونه گيري ادرار يكي از نمونه هايي است كه بسيار مهم است و به كمك آن مي توان سلامتي بدن به خصوص سيستم هاي داخلي كليه ها و مجاري ادرار را ارزيابي نمود. به همين دليل نياز است كه در نمونه گيري و ارزيابي دقت لازم به كار برده شود. شايسته است كه پزشكان در زمان تجويز آزمايش ادرار، بيماران خود را با ابزار ها و روش هاي نمونه گيري ادرار آشنا كنند.

محصول فم-پي اين امكان را فراهم مي سازد كه بانوان بتوانند راحت تر نمونه ادرار خود را در ظرف نمونه جمع آوري كنند.
 

نمونه گيري ادرار از سالمندان و بيماران به كمك قيف آناتوميك فم-پي (به حالت نشسته بر لبه تخت يا صندلي يا ويلچر) بسيار راحت تر است. گاها در نمونه گيري ها لازم است كه محصول فم-پي و ظرف نمونه استريل باشد.

براي استريل كردن ظرف نمونه يا محصول فم-پي مي توانيد يك كيسه پلاستيكي را با الكل بهداشتي هفتاد درصد (محلولي حاوي الكل بهداشتي خالص و آب به نسبت ۷۰ به ۳۰) پر كنيد و سپس ظرف نمونه و يا محصول فم-پي را داخل آن كيسه بگذاريد و درب آنرا ببنديد. پس از پنج دقيقه محلول داخل كيسه پلاستيكي را بيرون بريزيد. اكنون ظرف نمونه و قيف آناتوميك فم-پي كاملا استريل شده اند.
 

طريقه مصرف محصول فِم-پي :

قيف آناتوميك فم-پي معمولا به يكي از دو روش زير استفاده مي شود.

الف: فم-پي بدون كيسه ادرار.

براي بانواني كه از سلامتي جسمي و حركتي برخوردار مي باشند، مي توانند فم-پي را بدون كيسه ادرار بكار ببرند.  فم-پي يك وسيله سبك، كوچك ، قابل حمل و بادوام مي باشد كه همراه هميشگي بانوان است.

در حالت ايستاده، فِم-پي را در جلوي خروجي مجراي ادراري خود نگاه داريد و با خيال راحت مثانه خود را تخليه كنيد.
 

ب: فم-پي همراه با كيسه ادرار سیار

بانواني كه از سلامتي جسمي و حركتي برخوردار نمي باشند، مي توانند فم-پي را همراه با كيسه ادرار سیار بكار برند. لذا كانكتور لوله كيسه ادرار را به آرامي به داخل خروجي فم-پي متصل كنيد. دور محل اتصال را با نوار چسب ضد حساسيت يا نوار چسب لوكوپلاست محكم كنيد تا نشتي نداشته باشد. كيسه ادرار را به تخت بيمار يا پاي بيمار متصل نموده سپس بيمار در لبه تخت نشسته و مطابق شكل فوق ورودي فِم-پي را در جلوي خروجي مجراي ادراري خود نگاه مي دارد و با خيال راحت مثانه خود را تخليه مي كند.
 

لازم به ذكر است كه ورودي محصول فم-پي (توسط نوار چسب ضد حساسيت يا نوار چسب لوكوپلاست با عرض پنج سانتي متر) قابل اتصال به ناحيه اطراف خروجي مجراي ادرار بانوان نيز مي باشد.

بيماراني كه مي خواهند در حركت و راه رفتن نيز دفع ادرار داشته باشند ( مبتلايان به بي اختياري ادرار و يا تكرر ادرار ) و كارهاي روزمره خود را با خيال راحت انجام دهند، مي توانند ورودي كيسه ادرار سیار (Urine Leg Bag) را داخل خروجي محصول فم-پي كنند.
 

توجه: به ياد داشته باشيد كه محل اتصالات را توسط نوار چسب ضد حساسيت يا نوار چسب لوكوپلاست (Zinc Oxide Adhesive Plaster Tape) محكم كنيد. لذا سه عدد نوار چسب لوكوپلاست (هر يك به ابعاد 5 سانتي متر عرض در 15 سانتي متر طول) برش بزنيد و سپس توسط اين نوار چسب ها ، محكم قيف آناتوميك فم-پي را بر روي اندام خود ثابت كنيد.
 

در حالتي كه بيمار قيف آناتوميك فم-پي را توسط نوار چسب لوكوپلاست بطور دائمي به اندام خود متصل نموده است، بيمار بايد از شورت هاي كشي و استرچ (Stretch Panty) نيز استفاده كند.

براي اينكه انتهاي قيف آناتوميك فم-پي در خارج شورت بيمار قرار گيرد، بايد روي شورت يك سوراخ به قطر (دو الي سه سانتي متر) ايجاد كنيد.
 

نكته: در اين خصوص مي توانيد از يك خياط ماهر كمك بگيريد تا سوراخ ايجاد شده روي شورت دقيقا روبروي خروجي مجراي ادراري بيمار (خروجي قيف آناتوميك فم-پي) قرار گيرد. ضمنا اطراف سوراخ ايجاد شده بايد كاملا دور دوزي شود. جهت رعايت بهداشت بيمار، پيشنهاد مي شود حداقل شش شورت كشي به ترتيب فوق تهيه شود تا حداقل روزي يك الي سه بار لباس زير بيمار تعويض شود.

توجه: کیسه ادرار ثابت یا سیار، نوار چسب ضد حساسیت (نوار چسب پانسمان)، نگهدارنده (هولِدر) کیسه ادرار، لوله (شلنگ) سیلیکونی یا پلاستیکی و حوله محافظ جزو لوازم جانبی می باشند (لوازم جانبی مذکور داخل بسته بندی محصول فم-پی وجود ندارد و کاربر باید جداگانه آنها را تهیه نماید.
 


طرز صحيح نگاه داشتن محصول فِم-پي :

در زير، دو تصوير را مي بينيد. تصوير سمت راست، روش نادرست در دست گرفتن فم-پي را نشان مي دهد. تصوير سمت چپ، روش درست در دست گرفتن فم-پي را نشان مي دهد.
زمانيكه كه فم-پي را در دست گرفتيد، دقت داشته باشيد كه نشان حك شده بر روي فم-پي بايد در سمت چپ آن قرار بگيرد.ضمنا هنگام خريد دقت داشته باشيد كه مدت اعتبار گارانتي (Five Year Warranty)، نام تجاري فِم-پي (FEMPEE) و نام كمپاني ايتاليايي فِم-پي (FEMPEE.CO.IT) بر روي بدنه آن حك شده باشد.
 

نكات فني مهم:

قبل از خريد قيف آناتوميك طبي، حتما از نكات فني زير مطلع شويد.

حتما شنيده ايد كه "هيچ گراني بي حكمت نيست ، هيچ ارزاني بي علت نيست". در بازار جهاني قيف ها در شش نوع متفاوت يافت مي شوند.
 
نوع اول : نوع اول قيف هايي هستند كه از كاغذ و مقوا توليد شده اند و يكبار مصرف هستند. اين قيف هاي كاغذي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است خود آلوده به ميكروب باشند. ضمنا داراي لبه هاي برنده هستند كه ممكن است به پوست اندام بانوان آسيب برسانند. قيمت آن در بازار جهاني حدود يك دلار است.

اين نوع قيف ها جنبه آموزشي (ماكت و كاردستي) داشته و مناسب براي مصارف انساني نيستند. كارتن سازي ها معمولا اين نوع قيف ها را از كاغذ هاي بازيافتي مي سازند و سپس سطح آنرا با فيلم هاي نازك پلاستيكي لمينت مي كنند. 

بالاخره اين هم از شِگِرد هاي ارزانفروشي (بدون در نظر گرفتن كيفيت) است.

 

نوع دوم : نوع دوم قيف هايي هستند كه از انواع مواد پلاستيك توليد شده اند. اين قيف هاي پلاستيكي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است پس از چند بار استفاده ، سطح آنها آلوده به ميكروب شود. ضمنا قابل انعطاف و نرم نيستند (شكننده هستند) و داراي لبه هاي برنده هستند كه ممكن است به پوست حساس اندام بانوان آسيب برسانند. قيمت آن در بازار جهاني بين 2 الي 5 دلار است. حتي بعضي توليد كنندگان سودجو اين نوع قيف ها را از مواد پلاستيكي بازيافتي بهمراه رنگ هاي صنعتي مي سازند تا بتوانند آنها را با قيمت ارزان بفروشند. اين نوع قيف ها بايد براي مصارف غير انساني (نظير انجام امور اتومبيل) بكار روند.

ضمنا مواد پلاستيك ممكن است با تغيير دما يا بر اثر تماس با مواد ديگر (مثلا ادرار گرم انساني يا ساير مواد قليايي و اسيدي) واكنش نشان دهند. مثلا تحقيقات نشان داده كه آب يخ زده در بطري هاي پلاستيكي يا مواد خوراكي داغ در ظروف يكبار مصرف پلاستيكي ، سرطان زا است. لذا قيف هاي پلاستيكي گزينه مطلوبي براي مصارف انساني نيستند.

 

نوع سوم : نوع سوم قيف هايي هستند كه از لاستيك (كائوچوي مصنوعي يا تركيبي از ساير مشتقات نفتي با كائوچوي بازيافتي) توليد شده اند.

اين قيف هاي لاستيكي آنتي باكتريال نيستند و ممكن است خود آلوده به ميكروب باشند. اگرچه اين نوع قيف ها قابل انعطاف و نرم هستند ولي در مدت كوتاهي دچار پوسيدگي شده و آثار ترك خوردگي بر سطح آنها مشهود است.

مواد لاستيكي معمولا حساسيت ساز مي باشند. قيمت آن در بازار جهاني بين 3 الي 7 دلار است.

اين نوع قيف ها بايد براي مصارف غير انساني (نظير انجام امور اتومبيل) بكار روند.

 
نوع چهارم : نوع چهارم قيف هايي هستند كه از نوع صنعتي سيليكون (نظير سيليكوني كه در چسب آكواريوم، قطعات سيليكوني اتومبيل و... بكار رفته) ساخته شده اند. قيمت آن در بازار جهاني بين 5 الي 10 دلار است. محصولاتي كه از سيليكون صنعتي توليد مي شوند، هرگز نبايد براي مصارف انساني بكار روند (بدليل درجه سميت بالا). بعضي از قطعات اتومبيل كه از سيليكون صنعتي ساخته مي شوند، قابل انعطاف و مقاوم در برابر حرارت هستند اما براي مصارف انساني مناسب نيستند.

بدليل اينكه در كشورهاي جهان سوم كميت و قيمت بر كيفيت (استانداردهاي بين المللي) مقدم است، لذا بعضي توليد كنندگان سودجو از اين فرصت استفاده كرده و محصولاتي كه از سيليكون صنعتي (در رنگ هاي گوناگون) براي مصارف انساني ساخته اند را در بازار كشورهاي جهان سوم عرضه مي كنند و مصرف كننده نيز از عوارض جانبي اينگونه محصولات نامرغوب بي خبر است و فريب قيمت ارزان آن را مي خورد.
 

نوع پنجم :  نوع پنجم قيف هايي هستند كه از شيشه ساخته شده اند.

قيمت قيف هاي شيشه اي در بازار جهاني حدود 2 دلار است.
.
قيف هاي شيشه اي شكننده هستند و اغلب در آزمايشگاه ها بكار مي روند. همين خاصيت شكنندگي و برنده بودن شيشه سبب مي شود كه اين گونه قيف ها براي مصارف انساني بكار نروند.
 

نوع ششم : نوع ششم قيف هايي هستند كه از تركيب سيليكون طبي (Medical Grade Silicone) با مواد آنتي باكتريال طبیعی ساخته شده اند و بي رنگ و نيمه شفاف هستند و به نام سيليكون طبي آنتي باكتريال معروف هستند.

لوازم پزشكي نظير كاتتر ها ، ايمپلنت ها و قيف آناتوميك طبي فم-پي (FEMPEE FUD) از سيليكون طبي آنتي باكتريال ساخته شده اند. حتي پستانك سيليكوني يا سر شيشه سيليكوني چيكو ايتاليا از نوع خوراكي سيليكون (Food Grade Silicone) ساخته شده است.

اگرچه اين محصولات گران قيمت هستند اما بادوام (طول عمر طولاني) و بسيار ايمن (بدون عوارض جانبي) هستند. بهتر است بدانيد كه هر گرم سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي همچون طلا با ارزش است. قيمت سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي چهار برابر قيمت نوع خوراكي سيليكون ايتاليايي است. قيمت سيليكون طبي آنتي باكتريال ايتاليايي ده برابر قيمت نوع صنعتي سيليكون (سيليكون چيني) است.
 

با توضيحات فوق دريافتيد كه از نقطه نظر كيفيت، براي هر نياز شما وسايل پزشكي متنوعي وجود دارد. متاسفانه در كشورهاي جهان سوم چنين اطلاع رساني جامعي وجود ندارد تا پزشكان و مصرف كنندگان قبل از خريد، از اطلاعات فني انواع وسايل پزشكي مرغوب و نا مرغوب آشنا شوند. آيا مي دانيد روزانه چند نفر اندام خود را بر اثر عفونت هاي ناشي از مصرف محصولات پزشكي نامرغوب (نظير ايمپلنت ها يا پروتز هاي  نامرغوب و ارزان قيمت) از دست مي دهند؟
 
 

پيشگيري بهتر از درمان

تحقيقات پزشكي نشان مي دهد بسياري از مردم از بيماري هاي خود كه در مراحل اوليه بدون علايم هستند، آگاهي ندارند و اين فقدان آگاهي باعث پيشرفت بيماري و ايجاد عوارض بيشتر و تحميل هزينه گزاف تر به بيمار مي شود.

اگر مردم از بيماري هاي رايج و خصوصيات آن اطلاع داشته باشند و روش هاي كنترل بيماري قبل از بروز علايم و عوارض را بدانند و آن ها را بكار ببندند، مي توانند ضمن حفظ سلامتي از تحميل هزينه بي مورد پزشكي به خانواده و جامعه جلوگيري كنند.
 

آگاهي از بيماري هاي رايج مستلزم آموزش همگاني ، مستمر با روش هاي جديد و جذاب است كه منجر به افزايش سواد سلامتي جامعه و نهايتا پيشگيري از بيماري خواهد شد . لازم است همه بدانند كه بيماري هاي رايج و پر هزينه به سادگي با تغيير شيوه زندگي ( Lifestyle ) قابل پيشگيري مي باشند .

همگان به اين نتيجه رسيده ايم كه يك درمان ساده حداقل 30 دلار هزينه دارد. اكنون محاسبه كنيد در ده سال گذشته چه مبلغي را براي درمان بيماري هاي خود پرداخته ايد. پيشنهاد ما اين است ده درصد اين مبلغ را در جهت فراگيري نكات بهداشتي و پيشگيري از بيماري هاي رايج صرف كنيد تا سلامتي خود را در ده سال آينده بيمه كنيد.
 

با عضويت در كانال تلگرام زير مي توانيد از دانستنی ها و نوآوري هاي موثر و مطمئن در حوزه سلامت مطلع شويد.
سعي كنيد اين دانش جديد را در جهت تغيير سبك زندگي خود بكار گيريد و هميشه آگاهانه تصميم بگيريد.

www.instagram.com/greenlifestylegroup

www.greenlifestyle.loxtarin.com

www.t.me/naturalismgroup

 

يكي از عفونت هاي شايع در بانوان عفونت هاي واژينال و يا عفونت ادرار است.

هر فرد ممكن است سالانه چندين مرتبه با دستور پزشكان يا خودسرانه از آنتي بيوتيك هاي گوناگون استفاده كند. 


اكثر آنتي بيوتيك هايي كه در بازار وجود دارند، طيف اثر وسيعي دارند. 

طيف اثر وسيع يعني با مصرف آن ها، مي توان مدل هاي متنوعي از باكتري ها را نابود كرد و جلوي رشدشان را گرفت، چه باكتري مضر باشد و چه باكتري مفيد.
 

 

بطور خلاصه آنتي بيوتيك ها مواد شيميايي هستند كه ما هر ساله چندين مرتبه آنها را وارد بدنمان مي كنيم. روز به روز جامعه پزشكي بيشتر با آثار مخرب مواد شيميايي بر سلول ها آشنا مي شود. هر آنچه که حاوی مواد شیمیایی باشد و وارد بدن ما شود، می تواند بر اندام ها اثرگذار باشد. 

سازمان بهداشت جهاني از مقاومت دارويي در برابر آنتي بيوتيك ها به عنوان يك تحديد بزرگ جهاني نام برده است.

اين سازمان با بررسي آمار مربوط به 114 كشور، از افزايش مقاومت دارويي در همه نقاط جهان خبر داده است. به گزارش اين سازمان، در صورتيكه فورا براي مقابله با اين پديده اقدام نشود، مقاومت دارويي تبعات بسياري خطرناكي را برجاي خواهد گذاشت.

 

 

بديهي است بدن قادر نيست اين همه مواد شيميايي مضر كه از طرق مختلف وارد بدن مي شوند را كاملا دفع كند و بخشی از اين مواد شيميايي مي توانند به سلول ها آسيب برساند.

ازدياد مصرف آنتي بيوتيك ها اگرچه به بدن آسيب وارد مي كند، اما اثر جانبي اصلي آن چيز ديگري است: مقاومت آنتي بيوتيكي باكتري يا آنتاگونيسم ميكروبي كه كمتر مورد توجه قرار مي گيرد.

لازم به ذكر است كه با اين همه تحقيقاتي كه تا به امروز انجام شده و منتشر گرديده است، هنوز بخشي از عوارض جانبي داروهاي شيميايي به دلايلي فاش نشده است و پزشكان و بيماران از آن بي خبرند.

 

 

سرطان بيماري است كه در آن سلول هاي غير طبيعي به صورت كنترل نشده، تكثير يافته و مي توانند بافتهاي مجاور را نيز درگير كنند. هنوز اطلاعات دقيق و جامعي در خصوص علل پيدايش سلول هاي غير طبيعي يا ساير عوامل سرطان زا منتشر نشده است. 

سرطان بيماري پيش رونده است. گفته مي‌شود ۷۰ درصد مرگ‌ هاي ناشي از سرطان در كشورهاي درحال توسعه (جهان سومي) رخ مي‌دهد و اين در حالي است كه مرگ و مير در كشورهاي پيشرفته و توسعه يافته كه روند افزايشي را طي كرده‌اند به خوبي تحت كنترل درآمده است.

در حال حاضر جامعه پزشكي انجام معاينات دوره اي و اقداماتي براي پيشگيري از سرطان را بيشتر توصيه مي كند.
 

به گفته پروفسور پيتر سيسياني، از دانشگاه كويين مري،

افزايش موارد سرطان اجتناب ناپذير نيست و كارهاي زيادي است كه مي‌توانيم براي جلوگيري از ابتلا به سرطان انجام دهيم. .

 

دنبال كردن يك روش زندگي سالم مي‌تواند خطر ابتلا به بیماری های عفونی و سرطان را در طول زندگي يك فرد از ۵۰ درصد به ۳۰ درصد كاهش دهد.

در يك دهه اخير وسايل پزشكي گوناگوني بكار مي روند تا بطور طبيعي از ابتلا به عفونت ها جلوگيري شود و ميزان مصرف داروهاي شيميايي نيز كاهش يابد.

يكي از اين وسايل مطمئن و موثر، ابزار آناتوميك فم-پي ( FEMPEE ) نام دارد كه آنرا پزشكان در اروپا و آمريكا توصيه مي كنند.

فروش ميليون ها بسته فم-پي در كشور هاي پيشرفته ، نشان از توجه بيماران و پزشكان به پيشگيري از عفونت ها دارد.
 

نكات مهم در رعايت بهداشت فردي:

* جهت رعايت بهداشت شخصي و كاهش احتمال عفونت هاي زنانه، بهتر است مستمرا نسبت به از بين بردن موهاي زائد ناحيه تناسلي خود اقدام نمائيد و حداقل روزي يك الي دو بار لباس زير خود را تعويض كنيد.

* پس از هر بار ادرار كردن، ناحيه خروجي مجراي ادراري خود را با آب تميز كنيد. براي بيماران يا ناتوانان جسمي و حركتي، نصب دستگاه بيده اتوماتيك بر روي سرويس بهداشتي فرنگي توصيه مي شود. در مواقع عدم دسترسي به آب، پس از هر بار ادرار كردن ناحيه خروجي مجراي ادراري خود را با دستمال بهداشتي بانوان (دستمال مرطوب واژينال) تميز كنيد.

* پس از اتمام ادرار كردن، قيف آناتوميك فم-پي را با آب (يا آب و صابون مايع) بشوييد و داخل حوله محافظ و کیف محافظ آن قرار دهيد.
 

بسته بندی محصول فم-پي :

با توجه به اينكه ابزار آناتوميك فم-پي از سيليكون طبي آنتي باكتريال ساخته شده است، نه تنها اين وسيله ايمن ترين (بدون عوارض جانبي) و بادوام ترين (داراي طول عمر طولاني) محصول مي باشد بلکه اين نوآوري ايتاليايي بسيار مقرون به صرفه است.

هر بسته محصول فم-پي شامل ابزار فم-پی، دستمال مرطوب بهداشتی و کیف محافظ است.

کاربر می تواند لوازم جانبي اختیاری زیر را نیز جداگانه از کمپانی خریداری نماید.

 

لوازم جانبي :

کیسه ادرار سیار یا ثابت، نوار چسب ضد حساسیت (نوار چسب پانسمان)، نگهدارنده (هولِدر) کیسه ادرار، لوله (شلنگ) سیلیکونی یا پلاستیکی، دستمال مرطوب بهداشتی، کیف کمری، حوله محافظ جاذب و آنتی باکتریال و...
 

سلامتي شما در اولويت است، هميشه محصول اورجينال بخريد!

تفاوت بين محصول اورجينال (اصلي) و محصول غير اصلي (كپي) در قيمت و كيفيت است. محصول اورجينال (اصلي) پس از توليد، توسط آزمايشگاه هاي اَكروديته معتبر بين المللي تحت آزمايشات كيفي لازم قرار مي گيرد. بديهي است محصولي مي تواند آزمايشات فوق را با موفقيت پشت سر بگذراند كه از مواد اوليه مرغوب (سيليكون آنتي باكتريال طبي) و تحت استاندارد هاي بين المللي ساخته شده باشد. بديهي است كه مصرف كنندگان محصولات اورجينال، به دنبال ايمني ، دوام و كارايي هستند.
 

مراكز مجاز فروش محصولات فم-پي :

محصول فِم-پي نه تنها در داروخانه های سراسر دنیا موجود است بلکه متقاضيان مي توانند درخواست خرید ها را از طريق پل ارتباطی زیر نیز ارسال نمايند.

در حال حاضر، امكان ارسال سريع و مطمئن سفارشات از مبدا به سراسر دنیا وجود دارد.
 


WhatsApp Live Chat : +989399475982

Telegram Live Chat : @GreenLifestyleGroup

مشاوره تلفنی رایگان : 00982188349295
 

هفت روز مهلت مرجوعی فقط براي سفارشات پستي

آسودگي خاطر و رضايتمندي مشتريان همواره از الويت هاي کارخانه بوده است.

محصولات اورجينال فِم-پي با تضمين رضايتمندي كامل مشتريان به فروش مي رسد.

در صورت عدم رضايتمندي مشتري به هر دليلي، فقط تا هفت روز از تاريخ ارسال سفارش، امكان مرجوع نمودن كالا وجود دارد.  بدیهی است بعد از اتمام این مهلت هفت روزه، امکان مرجوع نمودن سفارشات وجود ندارد. محصولات مستعمل (محصولاتی که پلمپ بسته بندی آنها شکسته شده است یا محصولاتی که مصرف شده اند)، دیگر قابل عودت به کمپانی نمی باشند.

در خصوص مرسولات مرجوعي، فقط هزينه هاي حمل و بسته بندي از وجه واريزي خريدار كسر گرديده و الباقي به حساب خريدار واريز مي گردد.
 

 

با آرزوي سلامتي شما!
توسعه سبک زندگی سبز، دانستنی ها و نوآوری ها برای سبز زیستن

 

 

VISIT US, ALWAYS WELCOME!

free hits
 Thank you for visiting our website
and your interest in our products and services.

 

        

FEMPEE Inc.
Contact Us:
sales@fempee.com

Telegram Live Chat:  @GreenLifestyleGroup
Instagram Live Chat:  www.instagram.com/GreenLifestyleGroup
FEMPEE is a registered trade mark.


Copyright 2010 FEMPEE Inc. All rights reserved.